Destula lume se uita ciudat cand le zic ca am telefon de la Google, dar tind sa cred ca cei care mai ajung pe acest site sunt un pic mai tech-savy si au auzit de Nothing, compania aia creata de unul din co-fondatorii OnePlus prin 2021 si care s-a impus printre producatorii clasici de telefoane cu Android prin design-ul diferit si pretul decent.
Intr-un clip recent, au luat la puricat comentariile de pe Youtube la clipurile lor mai vechi si si-au imaginat cum ar arata, conform cerintelor exprimate, telefonul perfect. Va invit sa vizionati, ca are mai putin de 8 minute.
Recapituland, telefon mai gros decat ce se gaseste pe piata dar fara camera bump, cu ecran sub 6 inch, fara camera frontala sub ecran, dar cu camera retractabila, cu mufa audio jack 3.5mm si slot microSD, fara bloatware. Maraie ei ceva ca nu le incape bateria, ca poate nu pun sistem de operare deloc, dar ca sa fiu sincer, chiar as da banii pe asa ceva, mai ales din perspectiva faptului ca au preturi super decente, undeva la 2500 lei pentru ultimul lor model de top, Nothing Phone 4a Pro.
Voi ce ati face? Ati incerca asa ceva sau ati merge in continuare pe Samsung / Huawei / Etc?
